66391520(021) - 6636 423 0912

پروفیل استیل

پروفیل استیل

قوطی یا پروفیل استیل که داری سطح مقطع مربع و یا مستطیل است و با ضخامت های مختلف و ابعاد بسیار متنوع در بازار ایران عرضه می شود.

گریدهای موجود پروفیل استیل در بازار معمولاً گرید 304 و گرید 201 می باشد، که هریک کاربرد خاص خود را دارد.

پروفیل استیل 304 معمولاً در ساخت دستگاه ها و تجهیزاتی استفاده می شود که با رطوبت هوا در تماس است و دارای طول عمر بیشتر می باشد.

پروفیل استیل 201 هم غالباً در دکوراسیون داخلی و یا تزئینات استفاده می شود و نسبت به گرید 304 قیمت پائین تری دارد.

برای اطلاع از سایزهای و ضخامت های پر فروش و پرمصرف پروفیل استیل در بازار ایران و همچنین آگاهی از وزن هر شاخه، می توانید به جدول مربوط به پروفیل استیل 304 و پروفیل استیل 201 مراجعه نمایید.

پروفیل استیل

با کیفیت ترین پروفیل استیل در سایز و ابعاد مختلف را میتوانید از شرکت الف استیل که از جمله شرکت های بسیار معتبر در زمینه فروش ورق های فلزی و استیل در کشور میباشد و تا کنون نیز توانسته با فروش محصولات خود با قیمت های بسیار مناسب رضایت مشتریان را از سراسر کشور به دست آورد.

استیل به دلیل خواص بسیار زیادی که دارد از پر کاربرد ترین آلیاژها محسوب میگردد. از انواع مقاطع استیل که کاربرد زیادی نیز در صنایع و تولید لوازم و قطعات گوناگونی مورد استفاده زیادی پیدا کرده است پروفیل استیل میباشد. پروفیل استیل در ابعاد گوناگونی تولید میشود و  متناسب با نوع قطعه ای که قرار است تولید گردد باید پروفیل های با ابعاد مناسب و استاندارد را تهیه نمود. عمده کاربرد پروفیل استیل به اتصال دو قطعه به یکدیگر مربوط میشود و میتواند دو قطعه را به خوبی به یکدیگر متصل کند.

مقاومت حرارتی پروفیل استیل

یکی از ویژگی های پروفیل استیل که از ویژگی هلی مهم آن نیز محسوب میگردد مقاومت حرارتی آن میباشد. استیل یکی از آلیاژهایی است که مقاومت حرارتی بسیار بالایی دارد. از این رو پروفیل استیل نیز از مقاومت حرارتی بسیار خوبی برخوردار میباشد و میتواند در برابر حرارت حتی بالا به خوبی مقاومت کند. همین موضوع نیز باعث شده تا از آن در ساخت قطعات و تجهیزاتی که در معرض حرارت قرار دارند نیز استفاده شود بدون اینکه مشکلی بوجود آید.

طول عمر بالای پروفیل استیل

استیل یک فلز ضد زنگ و ضد خوردگی است که این ویژگی ها باعث شده تا به یکی از آلیاژهای با طول عمر بالا محسوب شود. پروفیل استیل نیز به دلیل استفاده از استیل در ساخت آن به یکی از پروفیل های با طول عمر بالا تبدیل شده است و میتواند در برابر خوردگی و همچنین اکسید شدن به خوبی مقاومت کند.

پروفیل استیل دکوراتیو

یکی از انواع پروفیل های استیل که به آن پروفیل استیل سبک نیز گفته میشود برای ساخت پروفیل های دکوراتیو مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل استیل دکوراتیو همانطور که از نامش نیز پیداست برای تولید قطعات و بخش های دکوری مورد استفاده قرار میگیرد و دو ویژگی را ایجاد میکند که یک ویژگی مربوط به زیبایی آن و ویژگی دیگر نیز مربوط به سبک بودن آن است که وزن کلی قطعه دکوری را کاهش خواهد داد. پروفیل استیل دکوراتیو از ویژگی های زیادی همچون جوش پذیری بسیار خوب، مقاومت بالا در برابر خوردگی و تنوع ابعاد برخوردار میباشد.

پروفیل استیل

انواع پروفیل استیل

پروفیل استیل به طور کلی به دو نوع مختلف تقیم بندی میشود که میتوان به پروفیل استیل باز و پروفیل استیل بسته اشاره نمود. پروفیل استیل باز در مقاطع z  و همچنین u  تولید میشود و به صورت باز از یکدیگر نیز میباشند. تسمه و میلگرد از دسته پروفیل استیل باز محسوب میشوند. در مقابل نوعی از پروفیل استیل نیز وجود دارد که به آن بسته گفته میشود و همانطور که از نامش پیداست بصورت بسته از یکدیگر تولید میشوند. این پروفیل های استیل در ضخامت های گوناگونی نیز تولید میشوند. لوله و قوطی ها از دسته پروفیل های استیل بسته محسوب میگردند.

کابرد پروفیل استیل

پروفیل های استیل به شکل مربع یا مستطیل که از ابعاد کوچکی نیز برخوردار هستند برای ساخت درب و پنجره و نرده های فلزی و نرده کشی و کنار پله ها و همچنین از این دست موارد کاربرد دارند. از پروفیل های استیل به شکل z  برای ساخت و پوشاندن سقف کارگاه ها و سوله ها استفاده میشود. همچنین از برخی پروفیل های استیل نیز برای ساخت و تولید لوازم دکوری نیز استفاده میشود.

برای خرید پروفیل استیل در ابعاد اندازه های گوناگون و همچنین با قیمت های بسیار مناسب تنها کافیست با کارشناسان شرکت الف استیل تماس حاصل نموده و پس از کسب اطلاعات کامل خرید خود را انجام دهید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :