66391520(021) - 6636 423 0912

میلگرد استیل

 میلگرد استیل

 مفتول و میلگرد استیل، یکی از پرکاربردترین محصولات خانواده استنلس استیل می باشند و معمولاً به صورت شاخه و کلاف در بازار عرضه می شوند.

 میلگرد استیل معمولاً در صنایع مواد غذایی، شفت ماشین آلات کشاورزی، قطعه سازی، در صنایع دارویی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند.

 از نظر ظاهری میلگرد استیل شبیه به میلگردهای ساختمانی هستند، ولی به خاطر خواص استیل، در برابر خوردگی و رطوبت مقاومند و تحمل دمای قابل ملاحظه های را دارند.

 اکثر میلگردهای وارداتی در ایران، ساخت کشور هندوستان می باشند.

  پر مصرف ترین گرید میلگرد استیل گرید 304 است که ضخامت های نازک و پر کاربرد آن از سایزهای 1.6 – 2 – 2.5 و ... تا 5 میل بصورت کلاف  و شاخه در بازار موجود است؛ و از سایز 5 میل تا 300 میل بصورت شاخه های 6 متری و یا 4 متری، بسته به سفارش مشتریان، در بازار موجود می باشد.

میلگرد استیل

 میلگرد استیل را می توان به شاخه های زیر تقسیم بندی نمود:

 *میلگرد استیل نگیر (غیر مغناطیسی) : شامل گریدهای 316 - 304

 *میلگرد استیل بگیر (مغناطیسی) : شامل گریدهای 431 - 420 - 410

 *میلگرد استیل نسوز : شامل گریدهای 310 - 309 - 321

 *میلگرد استیل آلیاژی : شامل مونل - اینکونل - دابلکس

 جهت آشنایی با هریک از زیر شاخه های میلگرد استیل می توانید به بخش مربوط به آن مراجعه نمایید.

 

 

جدول وزن میلگردهای استیل

انواع ميلگرد استيل

انواع ميلگرد استيل با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را میتوانید از شرکت الف استیل از شرکت های فعال در زمینه فروش آهن آلات در کشور بخواهید. شرکت الف استیل کارشناسان مجربی را در اختیار دارد که میتوانید با دریافت اطلاعات کامل از این کارشناسان و همچنین دریافت استعلام قیمت خرید خود را آن هم از سراسر کشور انجام دهید.

استیل به دلیل خواص بسیار زیادی که دارد این روزها در ساخت و تولید تجهیزات و وسایل زیادی از جمله تجهیزات صنعتی و همچنین لوازم خانگی مورد استفاده قرار میگیرد. از استیل همچنین در ساخت میلگرد نیز استفاده میشود که البته کاربرد میلگرد استیل مانند میلگردهای آهنی گسترده نیست و در برخی موارد مورد استفاده قرار میگیرد. میلگرد استیل از میزان مقاومت بسیار بالایی برخوردار است اما تنها مقاومت آن نیست که کاربرد آنرا افزایش داده است. این میلگردها از لحاظ ظاهری بسیار زیبا هستند و نمیتوان از نظر زیبایی آنها را با دیگر میلگردهایی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند مقایسه نمود.

میلگرد استیل

مشخصات ميلگرد استيل چیست؟

یکی از مشخصات اصلی ميلگرد استيل به خاصیت ضد زنگ بودن آنها مربوط میشود و میتوانند مقاومت بسیار خوبی را در برابر عواملی  همچون آب و رطوبت از خود نشان دهند. در واقع استیل ضد زنگ است که میلگردهای استیل نیز به طبع ضد زنگ خواهند بود. مقاومت خمشی ميلگرد استيل بسیار بالاست و نمیتوان آنرا از این لحاظ با دیگر میلگرد ها بخصوص در میلگردهایی که در ساختمان سازی استفاده میشوند مقایسه نمود. دما میتواند یکی از عوامل فرسایش زا در فلزات و آلیاژها محسوب شود اما ميلگرد استيل اینگونه نیست و در برابر هر دمایی مقاومت خوبی را بعمل می آورد. مقاومت دمایی بالای ميلگرد استيل باعث شده تا در شرایطی که میزان دمای موجود در فضا بالا میباشد نیز مورد استفاده قرار گیرد. ميلگرد استيل از 11 درصد کروم در ساخت خود بهره برده است که این میزان کروم آنرا به یکی از میلگردهای مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون تبدیل کرده است. نکته: هر چه میزان کروم به کار رفته در ساخت ميلگرد استيل بیشتر باشد در نتیجه مقاومت آن نیز تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

انواع ميلگرد استيل

نوع استیل که در ساخت ميلگرد استيل مورد استفاده قرار میگیرد دلیل نامگذاری آنها میباشد و به طور کلی میلگردها به دو نوع میلگرد های استیل بگیر و همچنین میلگردهای استیل نگیر تقسیم بندی میشوند. میلگرد استیل بگیر به این دلیل نامگذاری شده است که نوع استیل و مواد به کار رفته در ساخت آنها باعث شده تا توسط آهنربا قابل جذب باشند. اما نوع دیگری از ميلگرد استيل وجود دارد که مواد به کار رفته در ساخت آن باعث شده تا توسط آهنربا قابل جذب نباشد. نام این دسته از میلگرد ها ميلگرد استيل نگیر میباشد که کاربرد بیشتری نیز دارند و در صنایع مورد استفاده فراوانی دارند. ميلگرد استيل نگیر خود به انواع گوناگونی نیز تقسیم بندی میشود که میلگرد استیل نگیر 314، میلگرد استیل 201 اشاره نمود. از انواع میلگرد های استیل که در برابر حرارت نیز مقاوم هستند میتوان به ميلگرد استيل نسوز اشاره نمود. میلگرد های استیل نسوز نیز خود به انواع مختلفی از جمله 309، 310 و 321 اشاره نمود.

میلگرد استیل آلیاژی

یکی از انواع میلگرد های استیل که با ترکیب فلزات و آلیاژهای دیگر به دست می آید ميلگرد استيل آلیاژی نام دارد. ميلگرد استيل آلیاژی از ترکیب استیل و آلیاژهای دیگر تولید میشود که از دسته این آلیاژها میتوان به آلومینیوم و مس اشاره نمود. ميلگرد استيل به دلیل خواص بسیار زیادی که ایجاد میکند کاربرد بسیار زیادی نیز پیدا کرده است و امروزه در طیف وسیعی از بخش های ساختمانی و غیر ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :